inhibens

E Victionario
Jump to navigation Jump to search

Latine[+/-]

Appellatio[+/-]

Loudspeaker red.svgAPI: /ˈinhibeːns/(classice)
Syllabificatio phonetica: in·hi·bēns — morphologica: in-hib-ens

Notatio[+/-]

Latine: inhibeō

Participium[+/-]

Forma Persona Tempus Vox Modus Verbum
inhibēns
praesens activa participium inhibeō

Declinatio[+/-]

positivus singularis positivus pluralis
 cas. masc. fem. neut.  cas. masc. fem. neut.
nom. inhibēns inhibēns inhibēns nom. inhibentēs inhibentēs inhibentia
gen. inhibentis inhibentis inhibentis gen. inhibentium inhibentium inhibentium
dat. inhibentī inhibentī inhibentī dat. inhibentibus inhibentibus inhibentibus
acc. inhibentem inhibentem inhibēns acc. inhibentēs
inhibentīs
inhibentēs
inhibentīs
inhibentia
abl. inhibente
inhibentī
inhibente
inhibentī
inhibente
inhibentī
abl. inhibentibus inhibentibus inhibentibus
voc. inhibēns inhibēns inhibēns voc. inhibentēs inhibentēs inhibentia