eniĝi

E Victionario
Jump to navigation Jump to search

Esperantice[+/-]

Qsicon inArbeit.png Haec dictio adhuc stipula est. Amplificando eam adiuvabis Victionarium meliorari.

Formae aliae[+/-]

Litterae Esperanticae ĉ, ĝ, ĥ, ŝ, et ŭ saepe difficiles initu computatris sunt. Propterea nonnulla systematibus eas in characteres simplices reddendi sunt.

Notatio[+/-]

En “in” + -iĝ suffixum.

Verbum temporale[+/-]

eniĝ|i

  1. Inire.

Coniugatio[+/-]

Thema eniĝ-
Praesens eniĝas
Praeteritum eniĝis
Futurum eniĝos
Condicionalis eniĝus
Imperativus eniĝu
Infinitivus eniĝi