Formula:fi-declinatio-28

E Victionario
(Redirectum de Formula:fi-declinatio-30)
Jump to navigation Jump to search
Declinatio Finnica
sing. plur.
nom. [[{{{2}}}]] [[{{{2}}}t]]
gen. [[{{{2}}}n]] iden
itten
part. [[{{{2}}}t{{{3}}}]] [[it{{{3}}}]]
iness. [[{{{2}}}ss{{{3}}}]] [[iss{{{3}}}]]
elat. [[{{{2}}}st{{{3}}}]] [[ist{{{3}}}]]
illat. [[{{{2}}}h{{{2}}}n]] ihin
adess. [[{{{2}}}ll{{{3}}}]] [[ill{{{3}}}]]
abl. [[{{{2}}}lt{{{3}}}]] [[ilt{{{3}}}]]
allat. [[{{{2}}}lle]] ille
ess. [[{{{2}}}n{{{3}}}]] [[in{{{3}}}]]
translat. [[{{{2}}}ksi]] iksi
instr. in
abess. [[{{{2}}}tt{{{3}}}]] [[itt{{{3}}}]]
comit. ine-



Categoriae 27–29: verba in forma (K)VV.

{{fi-declinatio-28|KV|V|a/ä}}

Exemplum, "kyy": {{fi-declinatio-28|ky|y|ä}}

Categoria 30: verba in forma (K)VW quo VW est diphthongus.

{{fi-declinatio-28|K|VW|a/ä|U}}

U=in formis pluralis, vocalis ante litteram i. Exemplum, "tie": {{fi-declinatio-28|t|ie|ä|e}}